رنج بنکداران مواد غذايي از ماليات سرسام آور و رکود/ گراني بيش از حد و کمبود خرما در بازار به تشويش مي انجامد

اخبار ویژه

چتر بيمه براي پيک موتوري‌ها باز نمي‌شود/امنيت؛ دغدغه شاغلان صنف

نداشتن ماشين آلات جديد بزرگترين دغدغه توليدکنندگان لوازم التحرير

امضاي تفاهم نامه ساخت يک باب خانه بهداشت از سوي خيرين پيج و مهره فروشان تهران در روستاي زلزله زده حصار شهرستان خوي

3

رضا کنگري، رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي تهران:

رنج بنکداران مواد غذايي از ماليات سرسام آور و رکود/ گراني بيش از حد و کمبود خرما در بازار به تشويش مي انجامد

  • کد خبر : 103120
  • 1401/12/27

رئيس اتحاديه بنکداران موادغذايي تهران وضعيت کسب و کار اعضاي اين صنف را بسيار سخت عنوان کرد و گفت: فروش بنکداران مواد غذايي، درگير رکود است.

رضا کنگري ، رئيس اتحاديه بنکداران موادغذايي تهران در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني اتاق اصناف تهران در خصوص وضعيت بازار صنف بنکداران مواد غذايي در روزهاي پاياني سال گفت: بازار بنکداران مواد غذايي به دليل اينکه نوسانات بازار ارز به شدت زياد بود و تورم زيادي بر اوضاع اقتصادي حاکم شده است، داراي رکود است و تقاضا به دليل گراني زياد کالاها بسيار کم شده است.

وي افزود: يکي از مواردي که بايد به آن اشاره کنيم اين که در روزهاي اخير، قيمت شکر نوسان زيادي داشت و از قرار کيلويي 18هزار و 100 تومان به کيلويي 23 هزار تومان رسيد. با نامه نگاري هايي که با وزارت جهاد کشاورزي داشتيم عرضه به تعادل رسيد و قيمت دوباره به حالت نرمال برگشت.

کنگري همچنين معضل کمبود خرما را مهمترين معضل بازار در آستانه ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: اکنون که در آستانه ماه مبارک رمضان در تقارن با آغاز بهار هستيم، بايد به اين موضوع نيز توجه داشته باشيم که عرضه خرما در سطح بازار کم است.

وي با بيان اينکه کمبود خرما به دليل صادرات بي رويه در آستانه ماه مبارک رمضان باعث ايجادتشويش مي شود افزود: با توجه به اينکه محصول خرما ارز آوري بالايي دارد روزانه هفت کانتير خرما به افغانستان، هند و ساير کشورهاي اطراف صادر مي شود. اين صادرات باعث افزايش 50 درصدي قيمت خرما در بازار شده است و به خانوارها آسيب مي زند.

رئيس اتحاديه بنکداران موادغذايي تهران خاطرنشان کرد: از سوي ديگر با توجه به اينکه ماه مبارک رمضان در پيش است اين افزايش 50 درصدي و همچنين کمبود خرما در بازار باعث تشويش و ايجاد چالش و مشکلات عديده ايي در بازار مي شود. البته به منظور جلوگيري از اين پيشامد با جهاد کشاورزي نامه نگاري هايي انجام شده است و منتظر تمهيداتي براي تنظيم بازار خرما هستيم

رئيس اتحاديه بنکداران مواد غذايي تهران در خصوص وضعيت آتي صنف بنکداران مواد غذايي گفت: چنانچه در سال آتي نوسانات ارزي مديريت شود، بازار روال عادي خود را در سال پيش رو طي مي کند. اما اگر روال کنوني ادامه داشته باشد، چالش هاي بزرگي در بازار خواهيم داشت.

کنگري تصريح کرد: بسياري از واحد هاي صنفي اتحاديه بنکداران مواد غذايي در حال حاضر از اين وضعيت بازار ناراضي هستند و موضوع ماليات هاي سنگين و سرسام آور مزيد بر نارضايتي اصناف شده است.

رئيس اتحاديه بنکداران موادغذايي تهران در پايان تاکيد کرد: با ادامه اين وضعيت ممکن است شاهد تعطيلي تعدادي از واحدهاي صنفي اين اتحاديه نيز در آينده اي نه چندان دور باشيم

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.