راه صادرات لوازم خانگي ايراني بايد هموار شود/ توليدکنندگان با مجوز و توليد لوازم خانگي کيفيت پايين!

اخبار ویژه

چشم انداز سال 1402 اصناف در گروي توان اقتصادي مردم و قدرت خريد آنها/ خبري از افزايش قيمت فرآورده هاي گوشتي نيست

اصناف آماده تبعيت از هر آنچه منطبق با فرهنگ، قانون، عرف و اخلاق است/ عدم دروني‌سازي در حوزه فرهنگ عامل اصلي چندگانگي در جامعه

تورم در هزينه تعمير لوازم خانگي/ با کمک متخصصان اتحاديه هاي صنفي سرمايه هاي کشور براي واردات کالاهاي مرغوب صرف مي شود

3

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم‌خانگي تهران:

راه صادرات لوازم خانگي ايراني بايد هموار شود/ توليدکنندگان با مجوز و توليد لوازم خانگي کيفيت پايين!

  • کد خبر : 102992
  • 1401/11/16

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران گفت: براي اينکه توليدکننده لوازم خانگي بتواند به حيات خود ادامه دهد بايد راه صادرات لوازم خانگي ايراني به نقاط مختلف جهان هموار شود.

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران با اشاره به اينکه از زمان اعمال تحريم ها و عدم ورود لوازم خانگي با برنده کره اي به کشور شاهد شدت گرفتن قاچاق در حوزه لوازم خانگي هستيم، گفت: لوازم خانگي سبک را مي توان به راحتي از طريق يک قايق و از راه دريا به کشور قاچاق کرد.

وي افزود: افزايش نرخ دلار موجب گراني انواع لوازم خانگي خارجي و داخلي در کشور مي شود و تا زماني که شاهد تثبيت نرخ ارز در بازار نباشيم به نوعي رکود تورمي را در بازار لوازم خانگي ايران تجربه خواهيم کرد.

پازوکي تصريح کرد: توليد لوازم خانگي در ايران تنها براي مصرف داخل کشور نيست، بلکه توليدکنندگان ايراني به فکر صادرات محصولات خود به خارج از مرزها هم هستند، ولي متاسفانه در اين مسير مشکلات فراواني دارند که بايد اين معضلات توسط نهادهاي دولتي و ايجاد تغيير در بعضي از قوانين حاکم مربوط به صادرات و واردات برطرف شود.

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران افزود: عدم وجود رقابت در بازار لوازم خانگي کشور از ديگر مواردي است که بايد هر چه زودتر برطرف شود، زيرا تعلل در صادرات انواع لوازم خانگي سبب خواهد شد تا شاهد ورود لوازم خانگي اروپايي به کشورهاي همسايه باشيم.

وي تاکيدکرد: براي اينکه توليدکننده لوازم خانگي در ايران بتواند به حيات خود ادامه دهد بايد راه صادرات لوازم خانگي ايراني به نقاط مختلف جهان هموار شود که تحقق اين موضوع تنها با حمايت حاکميت و دولت ميسر خواهد بود.

پازوکي در پاسخ به برخي انتقادات مبني بر اينکه کيفيت لوازم خانگي ساخته شده در ايران بسيار پايين است، گفت: بايد در پاسخ به مسئولاني که نسبت به کيفيت انواع لوازم خانگي ايراني انتقاد دارند گفت که اگر توليدکنندگان محصولات لوازم خانگي ايراني با کيفيت پايين توليد کالا مي کنند، چرا به آنها مجوز توليد داده شده است؟

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي اضافه کرد: گردش مالي براي توليدکننده اهميت بالايي دارد و اين در حالي است که اگر توليدکننده بخواهد قيمت کالاي خود را افزايش دهد با کاهش چشمگير مشتري مواجه خواهد شد.

پازوکي گفت: نبايد از بيان اين واقعيت مهم غافل شويم که تکنولوژي ساخت انواع لوازم خانگي در کشورهاي اروپايي و يا حتي آمريکايي بالاتر از ايران است، ولي توليدکنندگان ايران هم همچنان با تلاش به مسير خود ادامه مي دهند تا بتوانند با توليدکنندگان خارجي در ميدان نابرابر که همان تحريم است، رقابت کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.