قاچاقچي لوازم‌خانگي به‌راحتي قابل شناسايي است/ لزوم تقويت اتحاديه‌ها و توزيع‌کنندگان

اخبار ویژه

چشم انداز سال 1402 اصناف در گروي توان اقتصادي مردم و قدرت خريد آنها/ خبري از افزايش قيمت فرآورده هاي گوشتي نيست

اصناف آماده تبعيت از هر آنچه منطبق با فرهنگ، قانون، عرف و اخلاق است/ عدم دروني‌سازي در حوزه فرهنگ عامل اصلي چندگانگي در جامعه

تورم در هزينه تعمير لوازم خانگي/ با کمک متخصصان اتحاديه هاي صنفي سرمايه هاي کشور براي واردات کالاهاي مرغوب صرف مي شود

3

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران:

قاچاقچي لوازم‌خانگي به‌راحتي قابل شناسايي است/ لزوم تقويت اتحاديه‌ها و توزيع‌کنندگان

  • کد خبر : 101903
  • 1401/10/14

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم‌خانگي تهران گفت: قاچاقچيان لوازم‌خانگي از سيستم بانکي ، براي نقل و انتقال پول استفاده مي‌کنند و بر اين اساس به‌راحتي قابل شناسايي‌ هستند.

اکبر پازوکي، رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران افزود: اصناف و بازاريان در سال هاي گذشته و حتي در ايام رکود ناشي از کرونا، ماليات و عوارض خود را پرداخت کرده اند، اما بايد به سراغ افرادي که فرار مالياتي دارند و همچنين قاچاقچيان نيز رفت.وي تصري حکرد: کسبه اي که آبرو و حيثيتي براي خود دست و پا کرده اند، هيچ وقت سراغ فروش اجناس قاچاق و فيک (تقلبي) نمي روند، هرچند همواره عده اي سودجو نيز پيدا مي شوند.

وي اظهار داشت: هرچند به دليل گراني ها و پايين بودن قدرت خريد مردم شاهد رکود هستيم، اما امروز که در سطح عرضه حاضر مي شويم، حتي يک تابلوي مربوط به لوازم خانگي خارجي مشاهده نمي شود.

پازوکي گفت: بانک ها به جاي اينکه پول ها را به سمت توليد ببرند، به سمت فروش اقساطي و فروشگاه هاي زنجيره اي مي برند، اما کسي به فکر تقويت اتحاديه ها نيست.
او با تاکيد بر اينکه منکر به روز بودن و شيوه هاي فروش مدرن نيستيم، يادآور شد: اين اتحاديه با سابقه 60 ساله، ديد و ذائقه مردم را نسبت به کالاي ايراني عوض کرده است.
وي تاکيد کرد: اين اتحاديه ها بودند که مردم را از مصرف کالاهاي قاچاق منع کردند، شناسه کالا تعريف کردند و ورود به سامانه جامع تجارت و برخوردار بودن از گارانتي را به مشتريان شناساندند، بنابراين بايد بيشتر به اتحاديه ها بها داده شده و دست از بي مهري نسبت به توزيع کنندگان برداشته شود.
پازوکي افزود: امروز شاهديم توليدکنندگان خود به فروشگاه دار و توزيع کننده تبديل شده اند و حتي تسهيلات بانکي مي گيرند تا کالا را مستقيم به دست مصرف کنندگان برسانند، در حالي که سهم و نقش توزيع کنندگان در نظر گرفته نمي شود.
رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم خانگي تهران با اشاره به در پيش بودن ايام پاياني سال، گفت: مردم به طور معمول در اين ايام به دنبال نو کردن وسايل خانه هستند و اميدواريم قدرت خريد مردم تقويت شود تا شاهد راه افتادن بازار و خروج آن از رکود باشيم.

منبع : خبرگزاري صدا و سيما

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.