قيمت شيريني در شب يلدا تغييري نمي ‌کند/ وفور نهاده‌ هاي پخت شيريني در بازار

اخبار ویژه

آيين تکريم و تجليل از خانواده شهداي اصناف برگزار شد

بازار خودرو نيازمند واردات خودروهاي کارکرده و نو با تعرفه 20 تا 30 درصدي است

اولين جلسه کميسيون امور اجتماعي و فرهنگي اتاق اصناف تهران برگزار شد

3

علي بهر‎مند، رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروشي و کافه قنادي تهران:

قيمت شيريني در شب يلدا تغييري نمي ‌کند/ وفور نهاده‌ هاي پخت شيريني در بازار

  • کد خبر : 100811
  • 1401/09/19

رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروشي و کافه قنادي تهران گفت: نوسان قيمت در مواد مصرفي شيريني ‌پزي ها مشاهده نمي ‌شود و به همين سبب قيمت شيريني در شب يلدا تغييري نخواهد کرد.

علي بهرمند، رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروشي و کافه قنادي تهران موجودي بازار مواد اوليه مورد نياز براي واحدهاي قنادي را مناسب خواند و گفت: نهاده هاي پخت شيريني به وفور در بازار موجود است و با قيمت آزاد خريد و فروش ميشود. شيريني فروش ها شکر را به قيمت 20 هزار تومان و آرد درجه يک را با اختلاف قيمت کمي از قيمت نانوايي ها خريداري مي کنند.
وي افزود: نوسان قيمت در مواد مصرفي شيريني پزي مشاهده نمي شود و به همين سبب قيمت شيريني در شب يلدا تغييري نخواهد کرد. بازار شيريني قيمت دستوري ندارد؛ چرا که عرضه و تقاضا قيمت را مديريت مي کند و رقابت باعث شده تا قيمت ها به تعادل برسد.
رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروشي و کافه قنادي تهران بهترين آرد بازار را آرد پخت شيريني عنوان کرد و گفت: اين آرد از شهرستان گنبد استان گلستان تهيه مي شود.
بهرمند درباره قيمت هاي انواع شيريني گفت: در حال حاضر ميانگين قيمت شيريني تر از 120 تا 150 هزار تومان و شيريني زبان و پاپيوني و دانمارکي از 110 هزار تومان تا 120 هزار تومان است.
وي قيمت هاي اعلام شده را معدل قيمت بازار برشمرد و تصريح کرد: امکان دارد در بعضي واحدها به سبب استفاده از مواد مصرفي متفاوت مانند مغزهاي خوراکي قيمت ها متفاوت باشد، اما در جمع بندي، عمده قيمت بازار در اين رنج است.
رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروشي و کافه قنادي تهران عمده دستگاه ها و ماشين آلات پخت شيريني را ايراني عنوان کرد و افزود: امکان دارد به ندرت دستگاه هايي از آلمان، سوئيس و ايتاليا خريده شده باشد.

منبع : خبرگزاري آنا

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.