فرصت صادراتي نمايشگاه امپکس/ بهترين زمان برگزاري نمايشگاه کيف، مهر ماه است

اخبار ویژه

آيين تکريم و تجليل از خانواده شهداي اصناف برگزار شد

بازار خودرو نيازمند واردات خودروهاي کارکرده و نو با تعرفه 20 تا 30 درصدي است

اولين جلسه کميسيون امور اجتماعي و فرهنگي اتاق اصناف تهران برگزار شد

3

سيدمحمود موسوي، رئيس اتحاديه سراجان تهران:

فرصت صادراتي نمايشگاه امپکس/ بهترين زمان برگزاري نمايشگاه کيف، مهر ماه است

  • کد خبر : 100807
  • 1401/09/16

رئيس اتحاديه سراجان تهران تاکيد کرد: در کل به برگزاري نمايشگاه امپکس مي توان به عنوان فرصتي نگاه کرد که تا حدودي مي تواند رونق را به بازار کيف و کفش و واحدهاي توليدکننده در کشور برگرداند و قطعا تاثيرات خوبي بر بازار خواهد داشت.

سيدمحمود موسوي، رئيس اتحاديه سراجان تهران گفت: صنعت کيف و کفش مانند اغلب صنايع از وضعيت اقتصادي کنوني بسيار متاثر بوده و در سه سال اخير پاندمي کرونا و بحران هاي گوناگون اقتصادي، سبب کسادي بازار اين صنعت شده است.

وي اظهار داشت: با عبور از اين گردنه، بازار کيف و کفش رونق نسبي گرفته و از آنجايي که به زمان برگزاري نمايشگاه امپکس نزديک مي شويم، پيش بيني مي شود از سوي فعالان صنعت کفش استقبال خوبي از اين رويداد شود.

رئيس اتحاديه سراجان تهران ادامه داد: همچنين پيش بيني مي شود بنکداران و فروشندگان از سراسر کشور براي خريد و سفارش کار از نمايشگاه بازديد داشته باشند؛ به اين ترتيب، با عبور از گردنه و برگزاري نمايشگاهي با ظرفيت بالا براي کمک به صنعت کيف و کفش و توليدکنندگان آن، بازار جاني دوباره خواهد گرفت.

وي همچنين بيان کرد: باتوجه به برنامه هايي که براي برگزاري نمايشگاه تدارک ديده شده، پيش بيني مي شود در کنار حضور خريداران (بنکداران و فروشگاه داران) داخلي، بازرگاناني از کشورهاي گوناگون نيز از نمايشگاه امپکس بازديد کنند؛ از اين رو ضرورت دارد دولت اقداماتي براي اين بخش تدارک ببيند و حمايت هاي لازم را از اين صنوف داشته باشد.

موسوي ادامه داد: باتوجه به آنچه گفته شد استقبال از نمايشگاه امپکس خوب خواهد بود، اما نکته اي که در اين زمينه وجود دارد مربوط به زمان برگزاري نمايشگاه است که دست کم براي صنف سراجان، زمان مناسبي نيست. بهترين زمان براي برگزاري نمايشگاه کيف، مهر است که سفارش ها براي شب عيد دريافت مي شود. سفارش بعدي براي تابستان خواهد بود که معمولا اسفند انجام مي شود.

وي تصريح کرد: با تمام اينها، به توليدکنندگاني که از صنف سراجان در نمايشگاه حضور دارند بايد دست مريزاد گفت که باوجود اينکه شايد فصل خوبي براي آنها نباشد، همت و در آن شرکت مي کنند. البته اين موضوع بايد موردتوجه دست اندرکاران برگزاري نمايشگاه قرار گيرد تا براي دوره هاي بعد تدابيري در اين زمينه اتخاذ و با دريافت نظر فعالان صنعت کيف و کفش بهترين زمان و شرايط را براي شرکت آنها در اين نمايشگاه تعيين کنند.

رئيس اتحاديه سراجان تهران تاکيد کرد: بايد از تجار کشورهاي حاشيه خليج فارس و بويژه بازرگانان همسايه شمالي دعوت شود تا از محصولات توليد داخل صنعتگران کيف و کفش کشور ديدن کنند. اين کالاها، ظرفيت خوبي براي صادرات دارند؛ به شرطي که از فرصت هايي که در اختيار آنها قرار داده شده، استفاده کنند.

موسوي با بيان اينکه بازار عراق يک فرصت صادراتي خوب براي صنعت کيف و کفش ما بود افزود: در حال حاضر به دلايل گوناگون اين بازار در اختيار محصولات چيني است؛ با اينکه دو ماه زمان نياز است تا کالاها از چين به بازار اين کشور برسند، در حالي که صادرات از ايران به عراق دو روزه انجام مي شود که حتي زودتر از ارسال کالا به شهرستان هاي داخلي است؛ ضمن اينکه قيمت ها نيز مناسب است. اين مورد نيز بايد مورد توجه قرار گيرد و تدابيري انديشيده شود تا بتوانيم سهم مان را در بازار کشورهاي همسايه افزايش دهيم و صادرات جان دوباره بگيرد.

موسوي به نوسان نرخ ارز و تاثير بر اين بازار اشاره و بيان کرد: يکي ديگر از مسائل صنعت کيف و کفش، مربوط به نرخ دلار بود که نوسانات آن تاثير زيادي بر بخش هاي گوناگون داشته و صنعت يادشده نيز از آن در امان نبوده است. افزايش نرخ دلار سبب شد واردات کاهش يابد و محصولات داخلي فرصتي براي فروش پيدا کنند. از اين زاويه مي توان گفت اين امر خود کمک بزرگي به رونق توليد خواهد بود.

منبع : گسترش نيوز

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.