دومين جلسه بررسي ضرايب مالياتي صنوف تهران برگزار شد

اخبار ویژه

آيين تکريم و تجليل از خانواده شهداي اصناف برگزار شد

بازار خودرو نيازمند واردات خودروهاي کارکرده و نو با تعرفه 20 تا 30 درصدي است

اولين جلسه کميسيون امور اجتماعي و فرهنگي اتاق اصناف تهران برگزار شد

3

با حضور عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف، روسا و مشاوران مالياتي تعدادي از اتحاديه هاي صنفي تهران؛

دومين جلسه بررسي ضرايب مالياتي صنوف تهران برگزار شد

  • کد خبر : 100804
  • 1401/09/16

دومين جلسه بررسي ضرايب مالياتي اتحاديه هاي صنفي تهران با حضور حميدرضا رستگار، عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران، روسا و مشاوران مالياتي تعدادي از اتحاديه هاي صنفي تهران روز چهارشنبه 16 آذر 1401 در محل اتاق اصناف تهران برگزار شد.

در ابتداي جلسه حميدرضا رستگار، عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران با تاکيد بر موضوع ضرايب مالياتي صنوف مختلف گفت: ضرايب ماليات از آن جهت براي اصناف موضوع مهمي است که هم مي تواند گاها اثرات مفيد داشته باشد و برخي موارد نيز به ضرر آنها تمام شود؛ اين مورد شايد در ارتباط با ماليات به نفع مودي صنفي باشد اما در بحث فروش و سود بر اساس قانون تجارت به زيان او منجر شود؛ لذا بايد فني تر و با اطلاعات کامل و جامع در اين مورد وارد عمل شد.

عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران تصريح کرد: متاسفانه سازمان امور مالياتي در بحث ماليات فقط مبلغ و فروش و در نهايت سود خالص را در نظر مي گيرد بدون آنکه به موضوع تورم توجهي داشته باشد و در حوزه ماليات ارزش افزوده نيز آن چيزي که مدنظر سازمان قرار مي گيرد کل فروش مي باشد که هر دو اين موارد به ضرر اصناف مي باشد.

رستگار تاکيد کرد: اصناف در يک فضاي ناعادلانه قرار دارند، در عين حال که بايد پاسخگوي بسياري از ارگان هاي و سازمان هاي دولتي باشند و نمي توانند سود منطقي مورد نظر خود را در کسب و کار فارغ از تورم و رکود به دست بياورند و اين در شرايطي اتفاق مي افتد که بسياري از افراد بدون اينکه با چالش هاي اصناف روبه رو باشند و قانوني را رعايت کنند سود بسياري عايدشان مي شود.

در ادامه اين جلسه روسا و مشاوران مالياتي اتحاديه هاي صنفي حاضر در جلسه به بيان نظرات، خواسته ها و راهکارهاي خود در ارتباط با اصلاح، کاهش و تغيير ضرايب مالياتي صنف متبوع خود پرداخته و مقرر شد براي پيگيري موارد مطروحه، جلسه اي با دعوت از مسئولان از سازمان هاي ذيربط برگزار شود.

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.