اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

اخبار ویژه

آيين تکريم و تجليل از خانواده شهداي اصناف برگزار شد

بازار خودرو نيازمند واردات خودروهاي کارکرده و نو با تعرفه 20 تا 30 درصدي است

اولين جلسه کميسيون امور اجتماعي و فرهنگي اتاق اصناف تهران برگزار شد

3

روايت فعالان بازار آهن، پوشاک و پارچه از روند عادي کسب‌و‌کار روزمره:

اصناف و بازاريان تهران امروز هم ضدانقلاب را مأيوس کردند

  • کد خبر : 100801
  • 1401/09/15

با وجود فراخوان ضدانقلاب براي تعطيلي و اعتصاب سه روزه، اصناف امروز هم مثل ديروز، هيچگونه اعتنايي به اين فراخوان‌هاي بي‌پايه و اساس نداشتند و واحدهاي صنفي مثل هر روز به کسب و کار عادي و روزمره مشغول بودند.

در ادامه فراخوان هاي تکراري و بي اثر معاندان نظام جمهوري اسلامي ايران، اخيرا فراخواني سه روزه براي اعتصاب و تعطيلي اصناف براي روزهاي 14، 15 و 16 آذر از سوي دشمن صادر شد با اين خيال خام که صنوف مختلف فعاليت صنفي خود را متوقف کنند.

بررسي از بازار تهران در روز 14 آذر حاکي از آن بود که بازاريان هيچ توجهي به اين فراخوان هاي ضدانقلاب ندارند و به کسب و کار خود مشغولند.

امروز 15 آذر نيز بر اساس مشاهدات از بازار تهران و گفتوگو با اصناف در نقاط مختلف پايتخت، بازاريان بي توجه به اين فراخوان ها،به فعاليت روزمره خود مشغول بودند و امروز هم براي بار ديگر، فراخوان ضدانقلاب طبق معمول با شکست مواجه شد.

فراخوان هاي بي پايه و اساس طرفدار ندارد/ مشکلات اصناف از روشهاي قانوني به مسؤولان اطلاع رساني شود

در اين باره ابوالقاسم شيرازي، رئيس اتحاده توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران ميگويد: صنف پوشاک هميشه فعاليت دارد و هيچگاه حاضر به تعطيلي نيست البته اغلب فعالان صنف پوشاک نظير ديگر اصناف، ولايت مدارند، همگي پاي نظام و حکومت ايستاده اند و به هيچ عنوان حاضر به عمل به فراخوان هاي بي پايه و بي اساس دشمن، مانند فراخوان تعطيلي سه روزه نيستند.

شيرازي با تأکيد بر اينکه فراخوان هاي تعطيلي اصناف، بي ريشه و بي اساس است، اظهار داشت:اصناف اگر مشکلي داشته باشند براي بيان آن نياز به تعطيلي ندارند، بلکه مشکلات خود را از مسير قانوني و درست با مسؤولان در ميان مي گذارند تا حل شود.

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و و فروشندگان پوشاک گفت: فعاليت در اين صنف به گونه اي است که اگر به فعالان صنف اجازه داده شود حاضرند تا 12 شب کار کنند و واحدهاي صنفي آنها باز باشد، پوشاک تابع دو مؤلفه فصل و مد است، بنابراين فعالان اين صنف بايد توليدات و موجودي البسه خود را در فصل مناسب و تا زماني که مدل آن از رده خارج نشده است، عرضه کنند بنابراين به هيچ عنوان فرصت تعطيلي ندارند.

وي با اشاره به آسيبهاي اقتصادي واردشده به اين صنف در دوران کرونا بيان داشت: با شرايطي که فعالان صنف پوشاک پشت سر گذاشته اند و در آن دوران کرونا دچار ضرر و زيان مالي شدند، ديگر فرصت اين قبيل آسيبها را ندارند و قطعا حاضر نيستند که با فراخوان هاي ضدانقلاب متضرر شوند.

بي توجهي صنف پارچه به فراخوان تعطيلي

در ادامه به سراغ محمد ولدخاني، رئيس اتحاديه بنکداران و طاقه فروشان پارچه رفتيم، وي هم از آرام بودن بازار ميگويد و اذعان دارد امروز و ديروز فعاليت صنف بنکداران و طاقه فروشان پارچه مانند روزهاي ديگر در جريان بوده و هيچ مشکلي نبوده است.

به گفته ولدخواني با توجه به مشاهداتي که از بازار داشته ايم ساير صنوف در بازار بزرگ بي توجه به فراخوان اعتصاب و تعطيلي در حال فعاليت روزانه خود هستند.

اصناف هيچگونه تمايلي به بسته شدن واحدهاي صنفي ندارند

همچنين حميدرضا رستگار، عضو هيئت رئيسه اتاق اصناف تهران و رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد نيز ميگويد: فعالان صنف آهن و فولاد و البته ساير صنوف هيچگونه تمايلي به بسته شدن واحدهاي صنفي و ناامن شدن فضاي کسب و کار ندارند.

به گفته رستگار، طي روزهاي گذشته و امروز بازار آهن و فولاد کاملا فعال بوده است و بازاريان نسبت به فراخوان مذکور کاملا بي اعتنا بودند.

وي ميگويد: افرادي که اين فراخوان ها را از دور هدايت ميکنند هيچ درک درستي از شرايط اقتصادي حاکم بر جامعه ندارند، فعالان صنفي تمايل به همراهي با اغتشاشگران ندارند.

رئيس اتحاديه فروشندگان آهن و فولاد بيان داشت: امروز صنف خرده فروشان آهن در نقاط مختلف تهران از جمله جنوب تهران (آزادگان)، غرب تهران (شادآباد) و همچنين در شرق تهران فعاليت داشتند و در نقاط مختلف از جمله 15 خرداد و ساير مراکز تجاري که دفاتر آنها قرار دارد هم ديروز و امروز کاملاً فعال بوده اند.

بنابراين گزارش مشاهدات حاکي از آن است اصناف امروز بدون هيچ مشکل و محدوديتي، در نقاط مختلف تهران از جمله بازار بزرگ تهران، سبزه ميدان، بازار طلافروشان و غيره فعاليت عادي خود را داشتند و به کسب و کار روزمره مشغول بودند.
منبع : خبرگزاري فارس

ثبت دیدگاه

0 در انتظار بررسی : 0
 
 
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.